KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16229211
nr 1622 9211
Hugo Carlberg
(1880-1943), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad. Olja på pannå, 25x28, yttermått inklusive ram. 35x37 cm
Hugo Carlberg, född 1880 i Nässjö, död 1943 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 maj 2024
kl 20:52:18
27/5 20:47:19
Hugo Carlberg
Läs mer om Hugo Carlberg